Web Sitesi Çözümleri

Web siteleri bir diğer söylemiyle internet siteleri özel veya tüzel kişiliklerin dijital dünyadaki adresleridir. Kişiler veya kurumlar web siteleri aracılığıyla bilgi, düşünce veya ürünlerini bütün dünyayla paylaşabilirler. Erarslan Yazılım olarak, kişi ya da kurumların internetteki etkisini artırmak için hizmet veriyoruz.
Eğer bir web siteniz yok ise ya da web siteniz var ama web sitenize yeteri kadar ziyaretçi gelmiyor ise internetin nimetlerinden yararlanamadığınız anlamını çıkarabilirsiniz. Birlikte çalışarak internetteki fırsatlardan yararlanmanızı sağlayabiliriz.
Ülkemizde yaşayan insanların büyük çoğunluğu internet kullanıcısı durumundadır. 82 milyon nüfuslu ülkemizde yaklaşık 60 milyon insan internete girmektedir. Bu rakamlar göz önüne alındığında internetin ne denli büyük bir platform olduğu ve web sitelerinin önemi rahatlıkla anlaşılabilir.
İnternet kullanıcıları artık neredeyse her ihtiyaçları için önce internette araştırma yaparlar ve ihtiyaç duydukları ürün ya da hizmetleri farklı alternatiflerle kıyaslarlar, farklı kullanıcıların yorumlarını ve değerlendirmelerini inceleyerek karar verirler. Ürün ya da hizmetleri kaliteli olan işletmeler için bu durum önemli bir fırsat niteliği taşır. Ancak bu fırsatı değerlendirmek için öncelikle insanların ürün ya da hizmetleirinizin varlığından haberdar olması gerekir. İşte bu noktada Erarslan Yazılım ürün ya da hizmetlerinizin varlığını internet kullanıcılarına ulaştırır. Bu konular 15 yıllık deneyimimizle uzman olduğumuz olduğumuz konulardır.

Web siteleri size nasıl katkı sağlar?

Web Tasarımı

Web siteleri WWW´nın ilk zamanları olan 90´lı yıllarda çok basit arayüzlere sahip olan ve sadece ziyaretçilerine küçük bilgiler sunan araçlardı. Bu dönemde web sayfaları insanlarla etkileşim kuramıyordu yani interaktif değildi. İlerleyen süreçte ASP, PHP, Java gibi dillerin gelişmesiyle web siteleri interaktif bir hale gelmiş, ziyaretçiler internet siteleri sayesinde gerek site sahibi işletmelerle gerekse de siteler aracılığıyla birbiriyle etkileşim kurmaya başladılar.
O günlerden günümüze teknoloji ve dijital dünya neredeyse ışık hızıyla gelişti ve her geçen gün binlerce yeni websitesi yayın hayatına başladı. Web sitelerinde alışverişin mümkün olmaya başlamasıyla yerel ya da global ölçekli büyük dijital marketler ortaya çıkmaya başladı. Webde arama motorlarının çıkmasıyla dijital reklamcılık muazzam oranda büyüdü. Sosyal medya sitelerinin gelişmesiyle sosyal ilişkiler farklı bir boyut haline geldi. Barack Obama Amerika´nın ilk siyahi başkan olmasında web sitesinin, sosyal medyanın tartışılamaz etkisi oldu hatta kimileri internet olmasaydı Obama´nın Amerika başkanı olamayacağını söylemektedir. Kısacası Web siteleri yani WWW hayatımızı değiştirdi ve değiştirmeye de devam edecek. Akıllı cep telefonlarının ve tabletlerin üretilmeye başlanmasıyla web sitelerinin her platforma uyumlu hale gelmesi bir gereklilik halini aldı. Bu sayede web sayfaları bilgisayarlarla birlikte cep telefonlarına sığar hale geldi ve ulaşılabilirlik düzeyi muazzam ölçülerde artmış oldu. Bu durum internet sitesi sahiplerine müthiş fırsatlar getirdi çünkü artık neredeyse herkese ulaşabilme olanağı ortaya çıktı.

Bir web sayfası nasıl olmalı?

Herşeyden önce amaçlarınızı net olarak karşılamalıdır. Ürün ya da hizmetlerinizi tanıtmak istiyorsanız, ürün ya da hizmetlerinizin detaylı açıklamasının ve fotoğrafının yer alması gerekmektedir. Arama motorları özgün içerikleri sevmektedir. Bu bağlamda bütün site içeriğinin özgün olması size önemli avantajlar sağlamaktadır. Kullanıcılar sitenizde aradıklarına kolayca ulaşabilmelidir. Siteninz kullanıcı dostu ve her platforma uygun olmalıdır. Bir web sitesi nasıl olmalı sorusunun cevabını listeleyecek olursak:
Hızlı olmalıdır, internet kullanıcıları 3-5 saniye dahi beklememektedir.
Bilgisayar, mobil telefonlar, tabletler, televizyonlar ile uyumlu olmalıdır.
Kullanıcı dostu olmalıdır, web sitesi ziyaretçileri ister bilgisayardan isterse de telefon ya da tabletten bağlandıklarında sitedeki bağlantılara kolayca ulaşabilmelidir.
Amaçlarınızı net olarak ifade etmelidir, web sitesi ne amaçla kurulduysa o amacı çok açık şekilde ifade etmelidir.
Kısıtlı ya da engelli arkadaşlarımızın da sıkıntı yaşamadan kullanabileceği bir web sitesi olmalıdır.
İçeriklerinizin özgün olması önemli bir avantaj sağlayacaktır.
Güvenilir ve güvenli olmalıdır, kötü niyetli kullanıcıların ya da grupların saldırılarını boşa çıkarabilmelidir.
Arama motorlarına uygun olmalıdır. Arama motorlarına sitenizin ve site haritanızın kaydedilmiş olması gerekir.
İletişim bilgilerinizin görünür olması gerekir
Ve bunlar gibi onlarca şey söylenebilir...

Biz Size Neler Katabiliriz?

Öncelikle kişi, kurum ya da işletmelerin mevcut değerlerine değer katmayı amaçlarız. Hiç ziyaretçisi olmayan bir websayfasına harcanan maliyetin gereksiz bir maliyet olacağının çok iyi bilincinde olarak çalışırız. İnternetin onmilyonalarca kişiyi kapsayan muazzam bir pazar fırsatı sunması gerçeğiyle hareket ederek sizin bu fırsatlardan azami derecede faydanlanmanız doğrultusunda bilgi ve tecrübelerimizi sizinle paylaşırız.
Bugüne kadar küçük ölçekli işletmelerden global ölçekli büyük holdinglere bir çok işletmenin ve kurumun web sayfasının tasarımını, yazılımını, bakımını ve güncellemesini yaptık. 15 yıllık deneyimimizde bir web sitesi nasıl yapılır ve insanlara nasıl ulaştırılırın uzmanı olduk. Erarslan Yazılım olarak ihtiyaçlarınızla örtüşen web sayfaları tasarlayabilir, içeriklerini düzenleyebilir, reklam çalışmalarını ve sosyal medya entegrasyonlarını sağlayabiliriz.
İşletmenizin varlığını internet kullanıcılarına duyurabilmek için gerekli web sayfasının yapılmasını, internet üzerinde en etkili reklamların tasarım ve yayınlanmasını gerçekleştirebiliriz.
Ürün ya da hizmetlerinizin arama motorlarına uygun olarak özgün içerik düzenlemesini sağlayabiliriz.