Mobil Uygulama ve Mobil Uyumlu Web Siteleri

Mobil yazılım ihtiyaçlarınızı ister iOS ister Android platformuna göre isterseniz de her iki platforma göre hybrid ya da native olarak geliştiriyoruz. Ayrıca mobil uygulamaların veritabanlarına bağlanmak için ihtiyaç duyduğu webservisleri de geliştiriyoruz.
Mobil uygulamalar bir işletmenin verimliliğini önemli ölçüde artırabilmektedir. Bununla birlikte satışa yönelik amaçlar için de mobil uygulamalar kullanılabilmektedir ya da bir işletme ürünlerinin tanıtımını, kampanyalarını vs. mobil uygulamalar aracılığıyla doğrudan müşterilerine ya da potansiyel müşterilerine ulaştırabilir.
Finanstan tutun da oyun sektörüne kadar hemen her sektörde mobil uygulamalar kullanılmaktadır.

mobil uygulama

Artık neredeyse herkesin elinde bir akıllı telefon bulunuyor. Internete de bağlanabilen akıllı telefonlar, tabletler ve akıllı saatler aracılığıyla bir bilgisayar ile yapılabilen hemen herşey yapılır hale geldi. Hatta öyle bir döneme girddik ki, akıllı cep telefonlarıyla internete bağlanma oranı bilgisayarla internete bağlanma oranını geçti. Web sitesi ziyaretçi istatisklerinde dahi bu durum açıkça görünmekte. Aşağıdaki görselde google analitik verilerine göre bir websitemizin ziyaretçilerinin yüzde yetmiş beşinin mobil cihazlar yani cep telefonlarından geldiği açıkça görünmektedir.

mobil analitik

Yukarıdaki veriler ışığında bir websitesinin mobil uyumlu olması muazzam derecede önemlidir. Mobil cihazlara uyumluluğu olmayan internet sitelerini ziyaret eden kullanıcılar hemen geri dönüp başka siteleri ziyaret etmektedirler.